Crna Gora Empty
PočaljiNaslov: Crna Gora   Crna Gora EmptyUto Jun 09, 2009 10:32 pm

Crna Gora U2110

U21: KAZAHSTAN - CRNA GORA 0:2

Mlada reprezentacija Crne Gore pobjedom je počela kvalifikacije za odlazak na U21 Evropsko prvenstvo 2011. godine – “hrabri sokoli” su u Alma Ati savladali Kazahstan sa 2:0.

Već na startu je bilo jasno da Kazahstan neće uspjeti da izađe na kraj sa moćnim napadom “sokola”, naročito sa Bećirajem i Jovetićem. Prvi gol upravo je rezultat sjajne saradnje dva sjajna napadača – Bećiraj je u 17. minutu maestralno prošao po desnom boku i odigrao sjajnu povratnu loptu do Jovetića koji je efektnim udarcem potvrdio klasu.

- Izuzetno sam zadovoljan igrom svojih izabranika, naročito kada se uzme u obzir teško putovanje, vremenska i visinska razlika koju smo iskusili. Došli smo do pobjede koja nas stavlja u odličnu poziciju za nastavak takmičenja u našoj grupi – nije krio zadovoljstvo selektor Vlaisavljević.

Nakon vodećeg gola, naša selekcija je stala na loptu i uspješno diktirala tempo koji domaćin nije uspijevao da prati. Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu “sokoli” su postigli i drugi gol – Lakićević je direktno iz slobodnog udarca pokazao kakvu ljevicu ime, a golman Zaporošenko je let lopte uspio da isprati samo pogledom.

Domaćin je nakon drugog gola potpisao kapituaciju, dok su Bećiraj, Jovetić i Nikolić do kraja utakmice propustili odlične prilike da učine pobjedu ubjedljivijom.

- Pobijedili smo sasvim zasluženo. Uspjeli smo rano da postignemo gol što nam je omogućilo da kontrolišemo igru i relativno lako privedemo meč kraju. Nakon drugog kola otpor protivnika praktično nije ni postojao, pa je do kraja meča bilo samo pitanje sa kolikom razlikom će se meč završiti – kaže Vlaisavljević.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kazahstan - Crna Gora 0:2

Alma Ata - Stadion: "Ortalik Centralnji".

Sastavi

Kazahstan: Zaporošenko, Dahtov, Makarov, Adirbekov, Škot, Semionov, Kenetajev (Došmagapetov), Šakmanetov, Kembajev (Čizinčenkov), Šaf, Šolmko (Konizbajev).

Crna Gora: Giljen, Božović (Delić), Lakićević, Bojović, Novaković, Kecojević, Nikolić, Jovetić, (Bulajić), Adrović, Kasalica (Bogdanović), Bećiraj.

KIPAR - CRNA GORA 2:2 (2:0)

Reprezentacija Crne Gore upisala je novi remi u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. godine - hrabri sokoli su u dramatičnoj utakmici remizirali sa Kiprom u Larnaki 2:2.

Kipar je poveo u 13. minutu - Aloneftis je odlično izveo korner, a Konstantinu najbolje skočio pred našim golom i zakucao glavom loptu u nebranjeni dio mreže. Samo šest minuta kasnije, našu selekciju zadesio je novi peh pošto je Novaković zbog povrede morao da ustupi mjesto Zverotiću.

Prva reakcija nšeg tima stigla je u 20. minutu, kada je Vujović snažno šutirao preko gola da bi u 23. minutu, nakon slobodnog udarca koji je izveo Drinčić, Džudovic zamalo zakasnio. Vrijedan pomena je i odlican udarac Zverotića koji je Jorgalides zaustavio krajnjim naporom.

I Kipar je u prvom poluvremenu morao da napravi prinudnu izmjenu - zbog povrede prvog golmana domaćih, među stative je morao Morfis. To, međutim, nije spriječilo izabranike Angelosa Anastasidisa koji su do odlaska na odmor duplirali prednost. Lošu komunikaciju Poleksica i Tanasijevića iskoristio je Aloneftis, koji je oteo loptu i proslijedio je Konstantinuu, koji je iskusno sačekao da natrči Batak i iznudio penal. Sa bijele tačke pogodio je Mihail. Da problemi za naš tim budu još veći, van igre je morao i Drinčić, zbog povrede.

I drugo poluvrijeme počelo je dominacijom domaćeg tima, koji je na startu propustio nekoliko odlicnih prilika da učini pobjedu ubjedljivijom. Jedina opasnost po gol Kiprana u ovom periodu bili su pokušaji kapitena Vučinića iz slobodnog udarca. Najbliži golu, naš najbolji igrač je bio u 54. minutu kada je sa pogrešne strane pogodio mrežu domaćeg tima.

A onda je uslijedio dramatičan preokret u režiji Dejana Damjanovića - naš napadač je prvo u 65. minutu "ukrotio" dugu loptu Zverotića nakon prekida i majstorski je "provukao" ispod golmana Kiprana. Samo devet minuta kasnije isti igrač je izborio penal koji Vučinić nije iskoristio, da bi sjajnu partiju zaokružio prekrasnim udarcem sa 30-ak metara kojim je potpisao dramatično izjednačenje.

Kipar - Crna Gora 2:2

Larnaka - Stadion: "Antonis Papadopulos".
Sudija: Karlos Velasko Kabaljo (Španija).

Sastavi

Kipar: 16 - Antonis Jorgalides (1 - Mihael Morfis), 3 - Elias Haralambus, 2 - Paraskevas Hristu, 13 - Hristosmos Mihail, 8 - Marios Ilia, 14 - Aleksandros Garpozis (17 - Marinos Sacias), 12 - Konstantinos Makridis, 15 - Marios Nikolau, 9 - Joanis Okas (kapiten), 11 - Mihael Konstantinu, 7 - Efstatios Aloneftis.
Rezerve: 6 - Stelios Okaridis, 4 - Jorgios Panagi, 10 - Constantinos Haralambides, 5 - Nektarios Aleksandru, 18 - Jason Demetriu.

Crna Gora: 12 - Vukašin Poleksić, 4 - Savo Pavićević, 2 - Miodrag Džudović, 5 - Radoslav Batak,6 - Jovan Tanasijević, 8 - Mladen Kašćelan, 18 - Nikola Drinčić (14 - Dejan Damjanović), 13 - Mitar Novaković (17 - Elsad Zverotić), 16 - Luka Pejović (3 - Ivan Fatić), 7 - Goran Vujović, 9 - Mirko Vučinić (kapiten).
Rezerve: 1 - Mladen Božović, 10 - Radomir Đalović, 15 - Vladimir Vujović, 11 - Ivan Delić

CRNA GORA ovim remijem ostaje na 5 poziciji iz kipra koji ima 5 a gruzija je zadnja koja ima 3.

PočaljiNaslov: Re: Crna Gora   Crna Gora EmptySre Jun 10, 2009 6:50 pm

A to reci pulenima od reprezentacije uf kako sam se bio iznervira nasi selektori veze nemaju ova 2 za A i za u21 stvarno ne mogu da vjerujem ali na kraju ispada sve remiji osim protiv italije 2 put poraz.